Optymalizacja podatkowa oferowana przez biuro księgowe w mieście Kraków

Biura rachunkowe oferują przede wszystkim usługi z zakresu księgowości. Prowadzi księgę przychodów i rozchodów, rozlicza ZUS, wypełnia deklaracje podatkowe itp. Naprawdę dobre biuro księgowe Kraków dąży do optymalizacji podatkowej. Na czym to polega? O tym poniżej. Najprościej rzecz ujmując dobry księgowy powinien dążyć do tego by przedsiębiorstwo płaciło w sposób jak najbardziej legalny jak najniższe podatki. Czy jest to w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak. System podatkowy w Polsce jest tak skomplikowany i zawiły, że można uzyskać taki sam efekt obierając inną drogę działania zupełnie inaczej opodatkowaną. Najważniejsze to, to by trafić na prawdziwych profesjonalistów z zakresu księgowości. Granica między optymalizacją podatków a ich unikaniem jest niezwykle cienka. Potrzebne jest więc doświadczone biuro rachunkowe, które nie ogranicza się w swojej inicjatywie jedynie do rozliczania bieżących dokumentów. Profesjonalny księgowy powinien przyjrzeć się z bliska kondycji finansowej spółki. Następnie powinien dostosować legalne metody osiągnięcia optymalizacji podatkowej.

Optymalizacja podatkowa przez biuro księgowe w Krakowie

Znalezienie dobrego fachowca w dziedzinie optymalizacji podatkowej nie jest łatwe. Księgowi obawiają się oferować tego typu usługi, wiedzą bowiem, że niejednokrotnie jest to balansowanie na granicy prawa. Z tego zakresu doradztwa korzystają przede wszystkim duże firmy. W celu optymalizacji podatkowej nierzadko decydują się oni przenieść swoją firmę do tak zwanych rajów podatkowych. Co jednak nie jest zabronione, nie jest zakazane. Najpierw o optymalizację podatkową najlepiej zapytać swojego księgowego. Swoją drogą dobre biuro księgowe Kraków powinno samodzielnie wskazać metody na to by płacić niższe podatki niż dotychczas. Najczęściej wykorzystywanym sposobem na optymalizację podatkową jest ulga na złe długi w VAT. Przedsiębiorcy często wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności. Jeśli zapłata nie nastąpiła w przeciągu 180 od momentu sprzedaży można skorygować podatek VAT. Z tym wszystkim trzeba jednak naprawdę uważać. Wszystko musi być przeprowadzone w sposób legalny, zgodny z przepisami.

Biuro Księgowe Kraków

Z całą pewnością dobry księgowy będzie odradzał działania, które mogą narazić przedsiębiorstwo na poważne starty. Źle przeprowadzona optymalizacja podatkowa godzi bowiem w dobre imię biura rachunkowego, które podjęłoby się takiego zadania. Zresztą w prasie można nawet przeczytać, że mają być wprowadzone przepisy regulujące zakres optymalizacji podatkowej. Najwięcej bowiem kontrowersji budzi przenoszenie firmy do tak zwanych rajów podatkowych. Wszystko rzecz jasna po to by płacić jak najmniejsze podatki. Nie można też zapominać, że usługa optymalizacji podatkowej też swoje kosztuje. Jej przeprowadzenie może pochłonąć całkiem spore koszty. Lepiej więc dokładnie przemyśleć czy biuro księgowe Kraków jest w stanie przeprowadzić optymalizację podatkową zgodną z prawem. Powierzanie tego zadania niedoświadczonym księgowym może narazić przedsiębiorcę nawet na odpowiedzialność karną.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>